„PakMarkas“ pristato naują įrankį smulkiems gamintojams: etiketė paprastai ir greitai

2023 06 07

Bendrovė „PakMarkas“ rinkai pristatė virtualų įrankį mark24.lt, kuris labiausiai turėtų sudominti smulkaus verslo atstovus, ūkininkus ir kitus, prekiaujančius savo produkcija. Juo galima susikurti individualią produkcijos etiketę ir gauti ją per keletą dienų. Viena pirmaujančių etikečių spausdinimo kompanijų šį žingsnį žengė reaguodama į naujas rinkos tendencijas bei technologines galimybes.

Beveik tris dešimtmečius ženklinimo ir pakavimo sprendimus gamintojams siūlantis „PakMarkas“ pokyčių vėjus pramonės industrijoje pajunta vienas pirmųjų. Pasak Lino Čereškos, bendrovės generalinio direktoriaus, neeilinių įvykių kupini praėję keleri metai paliko ženklų pėdsaką gamintojų elgsenoje.

„Kai dėl pandemijos, vėliau karo, ėmė trūkinėti tiekimo grandinės, ir mes patys, ir dauguma mūsų klientų susidūrė su žaliavų tiekimo sutrikimais. Tai vertė elgtis apdairiai – buvo smarkiai padidintos atsargos sandėliuose, kad netektų nuvilti klientų. Dabar, kai situacija jau normalizuojasi, išryškėjo priešinga tendencija: užsakymai smulkėja, įmonės mažina užsakomų etikečių tiražus. Klientai nebeturi tikslo sandėliuotis atsargų ir nori gamintis tik tiek, kiek reikia, tačiau užsakymą pageidauja gauti kuo greičiau“, – pastebi L. Čereška.

Pasak jo, smulkesnius užsakymus pateikia ne tik jaunos bendrovės, ieškančios naujų rinkų, bet ir didieji gamintojai. Kompanijos vis labiau linkusios personalizuoti produktus naudojant skirtingas etiketes, todėl stambūs užsakymai skaidomi į mažesnes dalis. Svarbų vaidmenį keičiant gamintojų įpročius vaidina ir smarkiai į priekį pasistūmėjusi skaitmeninė technologija, kurios dėka šiandien galima efektyviai spausdintis mažus kiekius, kartu išgaunant ir aukštą spaudos kokybę.

Kai reikia nedaug ir greitai

Motiejus Gaigalas, strateginės pakuočių ir prekės ženklų kūrimo agentūros  „Bold brands“ vadovas,  su savo klientais neretai nusprendžia pasinaudoti skaitmeninės spaudos galimybėmis. Jis  įsitikinęs, kad šiuo metu skaitmeninė technologija nenusileidžia didelių tiražų spausdinimo būdams, o pasitelkęs skaitmeną, verslas įgauna vieną didžiausių kozirių rinkoje – lankstumą.

 „Mažesni tiražai leidžia greičiau įgyvendinti pokyčius, reaguoti į vartotojų atsiliepimus ar pokyčius rinkoje. Pasitaiko, kad įmonės atsisako naujovių, nes sandėlyje pakuočių turi dar metams į priekį. Tad nors gaminti daug, atrodytų, yra pigiau, tačiau galutinėje pelno eilutėje gali laimėti lankstumas“, – kalba ekspertas.

Pasak M. Gaigalo, dėl mažos vietinės rinkos dažnai įmonės renkasi augti plėsdamos prekių krepšelį, o naujus produktus pirmiausia išsibando pasiūlydamos vartotojams nedidelį jų kiekį. Ir tik vėliau, išanalizavusios, kurie jų pasiteisina, didina jų gamybos apimtis.

Personalizacijos poreikis, skaitmeninės technologijos pažanga bei per pandemiją susiformavę įpročiai pirkti internetu paskatino „PakMarką“ ieškoti šias tendencijas atliepiančio sprendimo klientams. Taip gimė naujas virtualus įrankis – mark24.lt, leidžiantis patogiai užsisakyti net ir nedidelius etikečių kiekius. Kaip pabrėžia įmonės vadovas, pirmiausia tai – galimybė smulkesniems verslams, norintiems savo produkcijai suteikti vizualiai patrauklų ženklinimą.

„Jausdami rinkos pulsą sukūrėme skaitmeninės spaudos užsakymų įrankį, su kuriuo galima patiems užsisakyti lipnias etiketes mažesniais tiražais. Smulkieji verslininkai, amatininkai ar ūkininkai, norintys realizuoti savo produkciją, gali bet kuriuo sau tinkamu metu prisijungti prie sistemos, susikurti individualų etikečių dizainą  arba įsikelti savo susikurtą nesudėtingą dizainą ir jau po kelių dienų laikyti rankose siuntą su užsakymu“, – naujo įrankio privalumus pristato L. Čereška.

Mark24.lt naudojimosi principas nesudėtingas, tam nebūtinos specifinės žinios. Jei klausimų kyla, visada galima pasikonsultuoti su „PakMarko“ specialistu telefonu arba elektroniniu paštu. Etiketės dizainą nesunku susikurti pačiam iš įrankyje įdiegtų elementų, o jeigu maketas jau sukurtas anksčiau, užtenka į sistemą įkelti jo failą. Tuomet, pasirinkus keletą gaminio specifikacijų, užsakymas pateikiamas ir keliauja tiesiai į „PakMarko“ gamybą. Savitarnos principu, be klientų aptarnavimo specialisto įsitraukimo, veikianti Mark24.lt užtikrina labai greitą gamybos terminą: siuntinį su etiketėmis klientas gauna per keletą dienų.

Tinka ir maisto produktams

Visgi skaitmeninė gamyba pasižymi ne tik tuo, kad leidžia spausdinti mažus kiekius, kurių kaina spausdinant tradiciniu būdu neadekvačiai išbrangtų. Tai – ir labai greitas spausdinimo būdas. Jis ir neabejotinai tvaresnis: skaitmeninei spaudai nereikalingos klišės, o tai reiškia ne tik mažesnius spausdinimo kaštus, bet ir gerokai draugiškesnę aplinkai gamybą be atliekų, vandens sąnaudų ar išplaunamų dažų. Be to, atsiranda galimybė gaminti etikečių partijas su kintama informacija: specialiu ar sezoniniu dizainu, skirtingu numeravimu, simboliais ir panašiai, o tai fleksografijai yra sunkiai įveikiamas uždavinys.

„Turime ne vieną klientą, naudojantį „mono pakuotės“ koncepciją, kai pakuotė unifikuota, bet ant kiekvieno produkto klijuojami skirtingi lipdukai. Toks sprendimas leidžia ne tik išbandyti produktą rinkoje, optimizuojant kaštų ir sandėlio valdymo kaštus, bet ir padeda pasiekti lankstumo eksporte: prisitaikyti prie kiekvieno kliento poreikių, jei reikia, konvertuoti pakuotės informacinius tekstus į vietinę kalbą arba sudėtis“, – dėsto M. Gaigalas.

„PakMarko“ turima moderni skaitmeninė etikečių spausdinimo mašina naudoja dažus tinkamus, sąlyčiui su maistu, tad ja galima spausdinti etiketes maisto produktams – šią savybę turi ne kiekviena skaitmeninė technologija. Tad per mark24.lt užsakomas etiketes drąsiai galima klijuoti ant įvairių  maisto gaminių pakuočių ar ūkininkų produkcijos.

Kaip pažymi L. Čereška, maisto pakuotės kokybės svarba auga, reikalavimai jai nuolat griežtėja, todėl svarbu prisitaikyti ir prie reglamentavimo pokyčių. Visa „PakMarko“ naudojama spausdinimo įranga, tiek skaitmeninė, tiek fleksografinė, gali gaminti aukštus maisto gaminių standartus atitinkančias etiketes. Rudenį įmonė planuoja montuotis naują, dar pažangesnę įrangą.

„Kokybės užtikrinimui visuomet skyrėme ypatingą dėmesį. Jau prieš kurį laiką įsidiegėme „BRCGS packaging“ standartą, griežtai reglamentuojantį maisto industrijoje naudojamų gaminių gamybos procesus, higienos sąlygas, atsekamumą. Beje, prieš porą mėnesių iš anksto nepranešę atvyko tarptautiniai auditoriai. Po patikrinimo jie patvirtino, kad atitinkame aukščiausią A+ įvertinimą“, – džiaugiasi „PakMarko“ vadovas.

Daugiau informacijos apie etikečių kūrimą ir spausdinimą – https://mark24.lt/; konsultacijos tel. +370 683 00024, el. paštas info@mark24.lt .