Lipnios etiketės, jų gamyba ir įvairovė

2023 05 15

Daugelis lipnių etikečių gamybą įsivaizduoja kaip labai paprastą sprendimą. Tačiau detaliau susipažinus su jų gamybos procesu paaiškėja, kad tai nėra visai taip. Etikečių gamyba – tai produkto dizaino procesas, išskiriantis Jūsų prekę iš kitų, esančių toje pačioje lentynoje.

Lipnių etikečių gamyboje naudojamos įvairios spausdinimo technologijos, sukuriami išskirtiniai spaudos elementai. Jų dėka prekės išvaizda gali paveikti vartotojo sprendimą pirkti/nepirkti produktą.

LIPNIŲ ETIKEČIŲ GAMYBA

„Pakmarkas“ lipnių etikečių gamybai naudoja fleksografinės, šilkografinės ir skaitmeninės spaudos technologijas. Etiketės gali būti gaminamos pasirinktinai naudojant papildomus parametrus.

 • Lakavimas. Visiškas ar dalinis lipnių etikečių lakavimas padeda vizualiai išryškinti norimus elementus. Lakavimas gali būti matinis ar blizgus. Lakavimas jaučiamas net gaminį liečiant, o tai sukuria estetikos ir prabangos įspūdį. Lipnios etiketės
 • Jis pirmiausia padidina etiketės apsaugą nuo išorės veiksnių. Tačiau laminuojant blizgiu ar matiniu laminatu, taip pat galima vizualiai sukurti labai nestandartinių sprendimų. Laminatas gali tarnauti kaip etiketės dizaino elementas.
 • Karštas folijavimas. Naudojant presą grafiniai ar tekstiniai spaudos elementai yra padengiami metalizuota folija. Folija gali būti įvairių spalvų. Šis spaudos komponentas suteikia prabangos ir išskirtinumo lipnioms etiketėms.
 • Šilkografija. Gausus dažų lako sluoksnis perkeliamas su spaudos forma. Naudojant šilkografinę spaudą, etiketės dizaino elementai tampa iškilūs, gerai juntami liečiant gaminį. Ši technologija naudojama ir brailio raštui.
 • Reljefiniai įspaudai ar iškilimai tai dizaino elementas, paįvairinantis etiketės išvaizda. Šie iškilimai ar įspaudai dažnai asocijuojasi su prabangiais ir kokybiškais produktais.
 • Perforafimas tai plėšimo linijos formavimas. Skylučių eilė formuojama etiketės kraštuose ar kitose vietose. Perforavimo paskirtis – padaryti, kad numatytą etiketės dalį būtų lengva nuplėšti nesugadinant visos etiketės.

 

LIPNIŲ ETIKEČIŲ ĮVAIROVĖ

Mūsų gaminamų lipnių etikečių įvairovė išties didelė. Jų gamybai naudojamos įvairios technologijos ir žaliavos. Galime pasiūlyti šiuos lipnių etikečių produktus:

 • DPG etiketės – tai depozitinės taros etiketės, kurios yra populiarios visoje Europoje. Mūsų įmonė yra viena iš nedaugelio įmonių Europos Sąjungoje, turinčių teisę spausdinti etiketes su DPG depozito ženklu Vokietijos gėrimų rinkai.
 • Dvisluoksnės etiketės – tai tokios etiketės, kurias sudaro du sluoksniai. Jos dažnai naudojamos, kai norima pateikti didesnės apimties informaciją apie produktą arba informaciją keliomis kalbomis. Dėl daugkartinio sukibimo vartotojas gali pakartotinai grįžti prie reikiamos informacijos apie gaminį. Lipnios etiketės
 • Nuplaunamos etiketės – tai dažniausiai ant stiklinės taros naudojamos etiketės, kurias lengva nuplauti esant tam tikrai temperatūrai.
 • Etikečių ruošiniai – tai gaminiai, kurie dažnai naudojami prekyboje, kadangi ant jų galima spausdinti brūkšninius kodus, norimą tekstą specialiais spausdintuvais.
 • Vandenyje tirpios etiketės – tai gaminys, kuris visiškai suyra vandenyje, taip pat nekenkia aplinkai. Jos naudojamos medicininėms bei laboratorijų priemonėms, maisto indams ar net logistikos pramonėje.
 • Antibakterinės etiketės – tai etiketės, kurių gamybai naudojamas antibakterinis lakas. Šių etikečių naudojimas užtikrina virusų bei bakterijų plitimo sustabdymą.
 • Spalvotos etiketės – tai etiketės, kurias esame įpratę matyti parduotuvėse. Jos klijuojamos dažniausiai ant maisto produktų, higienos, chemijos priemonių pakuočių. Jų dekoravimui gali būti naudojama šilkografija, šaltas ir karštas folijavimas, laminavimas, lakavimas, reljefiniai įspaudai ar iškėlimai bei spauda ant klijų.
 • Etikečių lipdukai – tai skaitmeniniu spausdinimo būdu pagamintos etiketės, kurios klijuojamos ant maisto produktų bei gėrimų pakuočių. Šios spaudos ypatybės leidžia mažus ir vidutinius etikečių tiražus gaminti greičiau, etiketėje pateikti skirtingą (kintamą) informaciją, kaip numeris, brūkšninis kodas. Naudojame dažus, kurie tiesiogiai gali liesti su maistu.

 

Naudodami aukščiau išvardintų lipnių etikečių galimybes, galite suteikti vartotojams daugiau informacijos, paskatinti juos veikti, papasakoti savo produkto istoriją ir taip didinti savo prekės ženklo žinomumą.