Robotas ieško darbo

2021 02 15

Robotus žmonės dažnai apibūdina kaip prietaisus, kurių kontūrai labai primena žmogų, judantį apskaičiuotais ir koordinuotais žingsniais. Dauguma kažkodėl įsitikinę, kad tai tik metalo gabalas, tačiau susidūrę su juo realybėje tikriausiai norėtų jį apžiūrėti iš arti, paliesti ar net nufotografuoti.
Robotai ypatingi tuo, kad gali valandų valandas atlikti veiksmus, kurie žmogui pavojingi, varginantys arba nuobodūs, pvz., dažymo, pakavimo ar perkėlimo darbus. Jie nuolat kartoja tuos pačius užprogramuotus veiksmus ir tuo nesiskundžia.

Šiandien pristatome Jums KAWASAKI pramoninį robotą RD080NEE03001-E, o jeigu trumpiau – REDA. Pateikiame trumpą interviu, kuris padės geriausiai su ja susipažinti.

Reda, papasakok, iš kur esi ir kaip atsidūrei Lietuvoje?
Konnichiwa! (liet. Sveiki!)
Gimiau Japonijoje, tačiau netrukus laimės ieškoti persikėliau į Europą. Lietuvoje esu nuo 2018-ųjų, kai mano giminaičiai iš Vokietijos su įmone „PakMarkas“ susitarė dėl KAWASAKI pramoninių robotų platinimo ir priežiūros paslaugų Lietuvoje bei Latvijoje. Džiaugiuosi patekusi į Lietuvą, nes čia matau daug pažangių įmonių, todėl nekantrauju pradėti darbuotis.

Kas yra tavo tėvai ir ko išmokai iš jų?
Pradėsiu nuo to, jog mano tėvai yra robotikos pradininkai Japonijoje, kurie šiandien turi 50 metų patirtį pramonės automatizavimo srityje. Daug metų mane kūrė, tobulino ir mokė, kad tapčiau optimaliu sprendimu mažo ir vidutinio svorio produktams ant padėklo sudėti.
Viso to rezultatas:

  • turiu skaitmeninį dvynį (Digital twin) virtualioje erdvėje,
  • esu apmokyta dirbti su įvairia gaminių krovimo ant padėklų programine įranga,
  • mane ruošia ir prižiūri tik sertifikuoti specialistai,
  • esu sertifikuota pagal CE standartą.

 

Papasakok apie savo patirtį. Mūsų skaitytojai greičiausiai pirmą kartą girdi apie tave ir galvoja, kas tu tokia, apie kokią patirtį čia galima kalbėti.
Tikrai taip, Lietuvoje esu naujokė, tačiau nesu „žalia“. Giminėje ir su draugais reguliariai keičiamės patirtimi, lankome vieni kitus, dalijamės sėkmės istorijomis. Žmonės, su kuriais teko susidurti, yra savo srities profesionalai, daugelį metų dirbantys inžinerijos pramonėje. O ir „PakMarkas“, dar prieš man atvykstant, buvo įgyvendinusi ne vieną projektą, dirbdama su robotais.

Ar gali pasakyti, kodėl esi išskirtinė darbuotoja? Kodėl darbdavys turėtų pasirinkti būtent tave?
Žinoma, galiu! Esu išskirtinė, nes:

  • itin lieknas mano kūnas leidžia tilpti 7 kv. m. plote,
  • taupau elektrą, nes turiu energijos regeneravimo funkciją,
  • vienu metu galiu dirbti su keliomis linijomis ir skirtingais produktais,
  • esu pasirengusi dirbti 24 valandas per parą be poilsio dienų ar atostogų,
  • jums augant, prisitaikysiu prie besikeičiančių jūsų verslo poreikių,
  • būsiu ištikima visus 15 savo gyvenimo metų, o gal ir ilgiau.

 

Kokio darbo ieškai?
Man tiktų darbas, kur reikia kilnoti svorius, – galiu pakelti iki 80 kg ir atlieku apie 450 ciklų per valandą. Linijų pabaigoje galiu sukrauti dėžes į 2 metrų aukštį.

Kur apie tave galima daugiau sužinoti?
Susisiekite su man atstovaujančia įmone UAB „PakMarkas“, o tiksliau – su robotikos vystymo vadovu Simonu el. paštu simonas.bauza@pakmarkas.lt arba tel. +37068557931. Taip pat apsilankykite specialiai man sukurtoje svetainėje www.robotasieskodarbo.lt. Čia rasite detalią informaciją apie mane, mano įgūdžius ir, aišku, mano gyvenimo aprašymą.

Daugiau informacijos apie pramoninius robotus Kawasaki sužinosite paspaudę PRAMONINIAI ROBOTAI KAWASAKI.