Išmoktos COVID–19 pamokos ir iššūkiai

2020 10 23

„Lean forume 2020“ organizuotoje diskusijoje mūsų kolega, Lean vadovas Deividas Akelis, kartu su „Baltik Vairas“ ir „Ernst & Young“ įmonių atstovais, kalbėjosi apie pamokas, kurias išmokome COVID laikotarpiu, ir iššūkius, su kuriais susidūrėme.

Dalinamės esminiais diskusijos akcentais su jumis.

Svarbiausi priimti sprendimai

Prasidėjus COVID pandemijai pirmiausia pasiruošėme veiksmingą krizės valdymo planą, apsirūpinome reikiamomis apsaugos priemonėmis, įsidiegėme įvairių prevencinių sprendimų. Taip pat suaktyvinome tarpusavio komunikaciją – kasdien nuotoliniu būdu pradėjome rengti vadovų susirinkimus, kurių metu dalinamės informacija apie einamąją situaciją ir priimame atitinkamus sprendimus. Kadangi esame gamybos įmonė, ypač svarbu buvo užtikrinti, kad virusas neišplistų tarp gamybos darbuotojų. Buvo priimtas sprendimas tarp gamybos pamainų padaryti pertrauką, kad skirtingų pamainų darbuotojai nesusitiktų ir būtų galima tinkamai dezinfekuoti bendro naudojimo patalpas.
Laiku nupirkti didesnių gamybinių žaliavų kiekiai užtikrino nepertraukiamą gamybos veiklą.

Iššūkiai, su kuriais susidūrėme

Didžiausi iššūkiai mūsų įmonės darbuotojams buvo greitai persiorientuoti į nuotolinį darbą ir prisitaikyti prie besikeičiančių įmonės procedūrų ir taisyklių.
Iššūkių patyrėme ir Lean veiklose – dalis rutininių darbų ir projektų buvo atidėti vėlesniam laikotarpiui. Kaip bebūtų, karantino metu pradėjome ypač svarbų gamybos našumo didinimo Lean projektą.

Žvelgdamas atgal ir apibendrindamas šias patirtis, galiu teigti, kad su kilusiais iššūkiais susitvarkėme labai gerai.