Atrasta „nauja formulė“ spausdinti su maistu besiliečiančias pakuotes

2019 08 27

Prieš maždaug 10 metų investavome į plačiaruloninę 10 spalvų fleksografinės spaudos mašiną „Comexi“, kurioje įdiegta inovatyvi elektronų pluošto (angl. Electron beam (EB)) kietinimo sistema. Kad pasiektume maksimaliai geriausių spaudos rezultatų, šioje spaudos mašinoje ėmėme naudoti LED UV kietinimo technologiją.

Įmonės „PakMarkas“ generalinis direktorius Virginijus Gumbaragis pateikė LED UV lempų naudojimo procese paaiškinimą: „LED lempas mes pradėjome naudoti dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, mažos migracijos LED UV dažuose yra mažiau fotoiniciatorių ir jie labiau tinka su maistu besiliečiančiai pakuotei gaminti. Antra, mes aktyviai naudojame matinę baltą spalvą, o LED UV sistema ypač tinka norint pasiekti gilų šių dažų kietinimą. Galiausiai, LED lempos buvo pasirinktos dėl mažesnių energijos suvartojimo sąnaudų.“

Anot Tomo Deksnio, spaudos technologijos skyriaus vadovo, šis pasiekimas ypač aktualus apsitraukiančių etikečių gamyboje, kurioje kritiškai svarbus 100 proc. dažų kietinimas.

Deksnys pabrėžia, kad: LED UV naudojimas taip pat leidžia visiškai atsisakyti tirpiklių. „Naudodami LED UV sistemą pirminiam baltos spalvos sukietinimui, galime spausdinti ant viršaus taip, tarsi naudotume tirpiklio pagrindo stingstančius EB dažus, tačiau iš tiesų nenaudojami jokie tirpikliai. Be to, naudojamos UV ir EB kietinimo technologijos, leidžia mums pasiekti įspūdingą gamybos greitį iki 300 m per minutę su 840 mm pločio rulonu.

Mūsų gamybos pajėgumai su „Comexi“ spaudos mašina yra didžiuliai,
tačiau kartu taikydami UV ir EB technologijas su ta pačia 
spaudos mašina
galime ekonomiškai atlikti daugybę mažų užsakymų.

 

„Kadangi nenaudojame dažų su tirpikliais, nėra poreikio po kiekvieno proceso atlikti valymo darbų“, — įmonės konkurenciniu pranašumu dalinasi Tomas.

Virginijus Gumbaragis priduria, kad: „Skubus didelio kiekio mažų tiražų užsakymų įvykdymas yra pagrindinė mūsų stiprybė — mūsų UV kietinimo sistemos leidžia tokius užsakymus įvykdyti su kiekviena mašina. Mūsų bendrovės šūkis – „pagaukit vėją – supakuosim!“, todėl turime efektyviai veikti vykdydami bet kurią savo veiklą. Mes mėgstame iššūkius savo darbe, o vis didėjantys mūsų klientų reikalavimai – tikras išbandymas mūsų pajėgumams. Mums patinka nugalėti tokius iššūkius, o mūsų investicijos į naujas technologijas leidžia mums tai daryti.“

Projektą įgyvendinome bendradarbiaujant su partneriais https://www.gewuv.com/

Pilną straipsnio versiją skaitykite naujienų portale Labels & Labeling.