Po audito pratęstas DPG ženklo sertifikato galiojimas

2022 06 30

Po 2022 m. birželio 22 d. „PakMarke“ įvykusio pakartotinio sertifikavimo audito buvo pratęstas DPG (vok. Deutche Pfandsystem GmbH) sertifikatas, patvirtinantis saugių etikečių su DPG depozito ženklu gamybos reikalavimų atitiktį.

Auditas įtvirtino teisę įmonei toliau spausdinti ir parduoti lipnias, apsitraukiančias, juosiančias su DPG užstato ženklu etiketes, kurias gėrimų gamintojai privalo priskirti prie Vokietijos rinkai skirtų pakuočių pagal šalies pakuočių įstatymus.
Auditoriai iš Deutche Pfandsystem GmbH neatitikčių nenustatė, tačiau pateikė pasiūlymų, kaip potencialiai galima pagerinti depozito ženklo naudojimo saugumo reikalavimus.

Audito rezultatai patvirtina, kad „PakMarkas“:

  • užtikrina saugų specialių DPG dažų, skirtų tik Vokietijos rinkai, naudojimą ir kontrolę,
  • naudoja tik įgalioto gamintojo testavimo įrenginį, skirtą patikrinti DPG ženklo spaudos atitikimą reikalavimams,
  • garantuoja aukštą DPG ženklo spaudos kokybę, kad pakuotės surinkimo aparatas tiksliai jį nuskaitytų ir negrąžintų pakuotės vartotojui.

„PakMarkas“ yra vienintelė Lietuvoje ir viena iš nedaugelio Europos Sąjungoje sertifikuotų DPG įmonių, turinčių teisę spausdinti etiketes su DPG depozito ženklu Vokietijoje gaminamai ar importuojamai gėrimų produkcijai. Standartas įmonėje įdiegtas nuo 2019 metų.

DPG depozito ženklas

Kas yra DPG ženklas?
Siekiant įvykdyti gėrimų pramonei skirtos taros grąžinimo sistemos reikalavimus, 2005 m. Vokietijos prekybos asociacijos ir gėrimų pramonės iniciatyva buvo įsteigta DPG (vok. Deutsche Pfandsystem GmbH) ir sukurta taros grąžinimo sistema. Šiuo tikslu buvo parengtas vieningas pakuočių ženklinimo standartas, kuris leidžia automatiškai nuskaityti gėrimų vienkartines pakuotes, surinkti jas į sistemą ir palengvinti privalomo užstato paėmimą.