„Pakmarko“ sandėlyje – pramonės įmonėms svarbi naujovė

2023 11 13

Pagrindiniais pramonės įrangos komponentais įmones aprūpinanti bendrovė „Pakmarkas“ savo sandėlį papildė nauju produktu – planetiniais reduktoriais – ir gavo teises juos surinkinėti. Tai – gera žinia Baltijos regiono pramonės įmonėms, kurioms svarbu reikiamą komponentą gauti kuo greičiau.

Su italų kompanija „Motovario“, pasauline pramoninių transmisijos komponentų gamintoja, „Pakmarkas“ bendradarbiauja jau daugiau nei dvidešimt metų: yra jų atstovai Baltijos šalyse. Gamintojai papildžius savo asortimentą naujo tipo – planetiniais – reduktoriais, lietuvių įmonei patikėta juos ir surinkti. „Pakmarkui“ suteikta „Premium MAC“ surinkimo centro teisė – tokių centrų pasaulyje yra 8, o Baltijos šalyse tai bus vienintelis naujųjų planetinių reduktorių surinkimo centras.

„Planetiniai reduktoriai – naujas produktas mūsų asortimente, kuris įmonėms suteiks dar daugiau lankstumo ir galimybių. Susipažinti su jo savybėmis mūsų darbuotojai vyko pas gamintoją į Italiją, kur ne tik mokėsi surinkinėti naująsias pavaras, bet ir gilinosi į jų priežiūros, remonto subtilybes. Būdami surinkimo centru ir gamintojo atstovu Baltijos šalyse, mes teiksime visas šias paslaugas, tad užtikrinti sklandžius įrangos veiklos procesus klientams bus dar lengviau“, – kalba Eimantas Daunoras, „PakMarko“ pavarų ir automatizavimo skyriaus vadovas.

 

Maži, bet galingi

Ten, kur eksploatuojami įrenginiai su varikliais, dažniausiai reikalingi ir reduktoriai. Reduktoriai arba pavaros naudojami įvairiose pramonės įmonėse, nuo maisto gamintojų iki vėjo jėgainių statytojų. Jie iki reikiamo greičio sulėtina apsisukimus ir proporcingai padidina sukimo momentą, nes paprastai varikliai sukasi vienodu greičiu, ir neretai – per greitai. Pavyzdžiui, jeigu elektros variklis per minutę apsisuka 1500 kartų, bet dėl konvejerio reikia 30 apsisukimų per minutę, naudojamas reduktorius su perdavimo skaičiumi 50.

Įrengimuose naudojami reduktoriai skiriasi savo paskirtimi ir konstrukcijomis. Iki šiol sliekiniais, kūginiais, lygiagrečių velenų, bei cilindriniais „Motovario“ reduktoriais prekiavęs ir juos surinkinėjęs „Pakmarkas“ nuo šiol siūlys ir  planetinius reduktorius. Didžiausias šių privalumas – mažas dydis, bet itin aukštas perdavimo skaičius.

„Planetiniai reduktoriai dėl savo konstrukcijos yra maži, bet gali perduoti didesnį sukimo momentą ir turėti didesnį perdavimo skaičių už kitus. Dėl šių savybių jų gamyba sudėtingesnė, tad ir kaina jų didesnė nei cilindrinių ar sliekinių reduktorių. Tačiau planetiniai reduktoriai nepamainomi ten, kur, yra ribotos vietos galimybės reduktoriui pastatyti arba ten, kur reikia labai mažų apsisukimų“, – dėsto E. Daunoras.

„Motovario“ – gerai žinoma pramoninių reduktorių gamintoja, įsteigta dar 1965 m. ir ilgainiui užaugusi iki globalios kompanijos.

„Į naujo produkto – planetinių reduktorių gamybą – sudėjome visą ilgametį mūsų bendrovės know-how ir technologijas. Jų kokybės bei saugumo savybės ištobulintos taip, kad rinkoje alternatyvų vargiai galima surasti. Naujosios serijos reduktoriai pasižymi tokiu patvarumu bei galia, kad yra patikimiausias pasirinkimas visų tipų įrangai, kokį darbą ji beatliktų“, – tvirtina „Motovario“ atstovas Giorgio Gagliani Caputo.

Greitis ir pasirinkimas

Asortimente yra net 13 dydžių naujos kartos reduktoriai, kurie patenkins įvairių pramonės sektorių reikmes: jie tinka tiek lengvoms, tiek didelėms apkrovoms, įskaitant kranus, trupintuvus, konvejerius, maišytuvus ir kitus įrenginius. „Pakmarkas“ klientams galės surinkti planetinius reduktorius, pritaikytus sukimo momentui iki 15 000 Nm, o ateityje planuojama surenkamų reduktorių gamą praplėsti iki 37 000 Nm.

„Pakmarkas“ tiekia ne tik planetinius, bet ir visų pramonėje naudojamų tipų reduktorius – nuo mikro iki didelių pramonės reduktorių. Didžiausias bendrovės parduotas reduktorius svėrė apie 15 tonų, jo sukimo momentas buvo apie 160 000 Nm, o mažiausio nesiekė ir 1 Nm.

Įmonės sandėlyje – ne tik reduktoriai, bet ir visi pagrindiniai pramonės įrangos komponentai: elektros varikliai, konvejerių dalys, automatikos komponentai, įvairių tipų davikliai. Šią įrangą bendrovė ne tik gali greitai pristatyti, bet ir parinkti tinkamiausią, sumontuoti bei remontuoti, jai teikia garantinę ir pogarantinę priežiūrą. Jei klientams reikia ir variklio, reduktorius gali būti surenkamas drauge su juo: variklių iki 100 kW bendrovė turi ir sandėlyje, o galingesnius operatyviai užsako iš gamintojo.

„Pagrindiniai mūsų klientai – įvairiausių pramonės šakų didelės, mažos ir vidutinės įmonės, kurios eksploatuoja daug įrangos. Jei ji sugenda, labai svarbu kuo skubiau taisyti ar keisti nauja, nes stoja visa gamyba. Todėl labai svarbus įrangos pristatymo greitis. Kadangi turime didelį detalių sandėlį, o reduktorius surenkame vietoje, galime surinkti pavarą per labai trumpą laiką – nuo 1 valandos iki paros, priklausomai nuo reduktoriaus tipo“, – pabrėžia E. Daunoras.

Daugiau apie palnetinius reduktorius galite sužinoti skiltyje Planetiniai reduktoriai.