2004 m.

2004-10-06

PakMarkas pjauna derlių Estijoje

Lietuvos pakavimo ir pilstymo sprendimų tiekėjas “PakMarkas” sėkmingai plečiasi Estijos rinkoje. Bendrovė pasirašė kontraktų už beveik pusę milijono eurų tiekti pilstymo linijas Estijos sulčių gamintojai „Kadarbiku Koogivili“ bei didžiausiai šalies alkoholio įmonei “Liviko”.

“PakMarkas” Estijos rinkoje veikia jau ne pirmus metus ir iki šiol vietinėms bendrovėms teikė pakavimo ir etikečių gamybos paslaugas. Kaip tik ši veikla “PakMarkui” padėjo užmegzti naujus verslo ryšius ir su pilstymo sprendimų ieškančiomis bendrovėmis. Lietuvių teigimu, “PakMarkui” Estijoje įsitvirtinti gerokai padėjo ir nuolatinis dalyvavimas parodoje “Tallinn Food Fair”.

“Glaudžius santykius su Estijos gėrimų pramonės atstovais plėtojame jau trejetą metų. Bendrovei „Kadarbiku Koogivili“ iš pradžių teikėme lipniąsias etiketes. Patenkinti mūsų bendradarbiavimo rezultatais estai pakvietė dalyvauti gėrimų pilstymo įrangos konkurse, kurį ir laimėjome”, — sako “PakMarko” rinkodaros vadovas Ronaldas Vaitiekūnas.

120.000 EUR kainavusi pilstymo linija yra nestandartinė, nes savo produkcijos ekologiškumą akcentuojantis natūralių sulčių gamintojas iškėlė aukštus reikalavimus, kurių svarbiausias – kad sulčių pilstymo procese produktas turėtų minimalų sąlytį su oru. Tik taip išpilstant sultis galima pasiekti ilgesnį jų galiojimo laiką, jos nepraranda savo vitaminų ir kitų vertingų savybių.

“Italijoje tokias pilstymo linijas naudoja vyndariai, kuriems irgi ypač svarbu, kad produktas neturėtų sąlyčio su oru ir nesioksiduotų”, — pabrėžia p. R. Vatiekūnas. Panaudodami naujausias pilstymo technologijas, Estijos sulčių gamintojai greitai suprato savo konkurencinį pranašumą ir jau netrukus pradės eksportuoti natūralias sultis į Suomijos rinką.

Tuo tarpu didžiausia Estijos alkoholio pramonės įmonė “Liviko”, kurios “Vana Tallinn” likerių bei “Viru” degtinės galima įsigyti ir Lietuvoje, iš “PakMarko” užsisakė pilstymo įrangos už 350.000 EUR. Aktyviai eksportuojanti gamykla nusprendė didinti gamybinius pajėgumus bei atnaujinti įrangą.

“Estų alkoholio gamintojų užsakyta pilstymo įranga taip pat kiek netradicinė, nes pilstyti klampiam kreminiam likeriui “Vana Tallinn” reikėjo tam tikrų originalių sprendimų”, — sako “PakMarko” atstovas.

Abu “PakMarko” pasiūlymai sulčių ir alkoholinių gėrimų gamintojams buvo patraukliausi vertinant kainos ir kokybės santykį, estai taip pat per porą metų įvertino ir patikimą aptarnavimą. Kaip tik šios savybės leido “PakMarkui” dar geriau įsitvirtinti Estijos rinkoje.

Apie UAB “Pakmarkas”:

1994 metais įkurta UAB “PakMarkas” Lietuvos ir užsienio rinkoms teikia pažangius pakavimo ir prekių ženklinimo sprendimus. Nuo 1995 m. veikia “PakMarko” dukterinė įmonė Rygoje. 2002 m. rugsėjį “PakMarkas” įdiegė pagal ISO 9001 standartus sertifikuotą kokybės valdymo sistemą, o 2003 m. spalį — aplinkos apsaugos vadybos sistemą ISO 14001.

ParMarkas