2004 m.

2004-03-12

PakMarkas propaguos higienišką maistinę pakavimo plėvelę

Pakavimo ir ženklinimo sprendimų bendrovė „PakMarkas“ priėmė strateginį sprendimą nuo šių metų Lietuvos prekybininkams ir gamintojams tiekti tik griežčiausius higienos reikalavimus, kurie ES įsigalios kitais metais, atitinkančią maistinę pakavimo plėvelę. Populiarindama kokybiškesnę plėvelę bendrovė jai sukūrė prekės ženklą – “SML Quality”.

Šiandien pakavimo plėvelė naudojama ypač plačiai – prekybininkai į ją vynioja pjaustytą sūrį, mėsą, bandeles, daugelį kitų maisto produktų. Tokiu būdu vartotojas bene kasdien valgo maistą, kuris turi sąlytį su pakavimo plėvelėmis.

“Prastesnės kokybės plėvelė, kuriai pagaminti naudojami monomeriniai plastifikatoriai DEHA, turi žalingų medžiagų, kurios iš įpakavimo migruoja – persikelia į maisto produktus. Dažnai vartojant tokioje plėvelėje supakuotus maisto produktus didėja rizika susirgti vėžiu”, — prastų įpakavimo medžiagų žalą aiškina “PakMarko” rinkodaros vadovas Ronaldas Vaitiekūnas.

Dabar ES direktyvose ir Lietuvos įstatymuose nustatytas bendras plastifikatorių migravimo lygis neturi viršyti 10 mg/dm2. Danija, Italija bei Šveicarija jau taiko dar griežtesnius reikalavimus – DEHA plastifikatorių migravimo lygis negali viršyti 3 mg/dm2. Kaip tik tokius reikalavimus atitinka “PakMarko” plėvelė “SML Quality”. Jau 2005 m. pradžioje visose ES šalyse bus uždrausta naudoti žemesnės kokybės pakuotę.

„Deja, šiuo metu dauguma vartotojų renkasi pakavimo medžiagą tik pagal jos mechanines savybes (tamprumą, atsparumą plyšimui, lipnumą) ir žinoma kainą, pamiršdami apie mūsų manymu svarbiausią reikalavimą – higieniškumą ir žalą žmogaus organizmui“ – teigia „PakMarko“ rinkodaros direktorius Ronaldas Vaitiekūnas. Paradoksalu, bet DEHA ypač tinka plėvelės mechaninėms savybėms pagerinti, tuo tarpu kai alternatyvūs polimeriniai plastifikatoriai yra brangesni, o plėvelių mechaninės savybės yra prastesnės.
Anot specialisto, ateitis priklauso sveikiems produktams, todėl bendrovė nusprendė nuo šių metų rinkai tiekti tik SML kokybės plėvelę. SML plėvelės kaina nėra smarkiai didesnė, todėl Lietuvos rinka jau dabar yra pajėgi visiškai pereiti prie naujų higieniškų plėvelių. Ponas R. Vaitiekūnas pastebi, kad didieji bendrovės klientai, tokie, kaip “VP Market”, jau naudoja “SML Quality” tipo plėveles.

Visuomenės nuomonė visagalė

“PakMarko” partneris Šveicarijos plėvelių gamintojas „Alimantis“ dėl Šveicarijoje galiojančių ypatingai griežtų reikalavimų yra toli pažengęs gaminant higieniškas ir ekologiškas plėveles. Jų produktų krepšelyje yra netgi visiškai nemigruojančios ir lengvai perdirbamos plėvelės (be PVC) rūšis – „Diamant“, tačiau jos kaina yra virš 30% didesnė už šiuo metu naudojamos PVC plėvelės kainą, todėl be palankios valstybės mokesčių ir reglamentavimo politikos mes nematome didelių galimybių parduoti šią plėvelę aplinkinėse rinkose“, – tvirtina Ronaldas Vaitiekūnas.

Tačiau ką gali žinoti – visuomenės nuomonė kartais turi didesnę įtaką, nei valstybinės institucijos. Štai Italijoje vienas didžiausių mažmeninės prekybos tinklų, siekdamas sau palankios visuomenės nuomonės pereina prie „Diamant“, nors pagal šiuo metu Italijoje galiojančius įstatymus galėtų naudoti SML kokybės plėvelę.“

Apie UAB “Pakmarkas”:

1994 metais įkurta UAB “PakMarkas” Lietuvos ir užsienio rinkoms teikia pažangius pakavimo ir prekių ženklinimo sprendimus. Nuo 1995 m. veikia “PakMarko” dukterinė įmonė Rygoje. 2002 m. rugsėjį “PakMarkas” įdiegė pagal ISO 9001 standartus sertifikuotą kokybės valdymo sistemą, o 2003 m. spalį — aplinkos apsaugos vadybos sistemą ISO 14001. “PakMarko” interneto puslapis ir naujienų archyvas – www.pakmarkas.lt. “PakMarko” apyvarta per 2003 m. pasiekė 41,9 mln. litų ir buvo 8,6 proc. didesnė nei 2002 m.

ParMarkas