2011 m.

2011-10-19

„PakMarko“ apyvartą augino nauji inžineriniai sprendimai

Pakavimo ir ženklinimo sprendimus siūlančios bendrovės „PakMarkas“ konsoliduota apyvarta per šių metų devynis mėnesius, palyginti su tuo pačiu periodu 2010 m., išaugo 10,4 proc. ir siekė 41,3 mln. Lt. Labiausiai sausio-rugsėjo mėnesiais bendrovės pajamos augo iš įrenginių projektavimo ir gamybos bei prekybos pakavimo ir ženklinimo įrenginiais – 43 proc. Šiais metais padidėjo ir bendrovės eksportas – išaugo 17.2 proc.
 
„Esame sukaupę didelę patirtį pakavimo įrangos projektavimo ir instaliavimo srityje, todėl drąsiau ėmėmės naujos veiklos – nestandartinių įrenginių gamybos. Įmonėms tai pasiteisina tuomet, kai nusipirkti įrenginį atitinkantį jų poreikius yra labai sudėtinga ar per brangu, – sako UAB „PakMarkas“ generalinis direktorius Virginijus Gumbaragis. Taip pat pasiūlėme dar vieną naują paslaugą – įrenginių restauravimas, nes kai kurie gamintojai perka dėvėtą įrangą, kurią reikia atnaujinti. Galima teigti, kad prie mūsų Inžinerijos departamento augimo daugiausiai prisidėjo naujos veiklos. Anot V. Gumbaragio, net 25 proc. nuo metų pradžios pasirašytų inžinerinių sutarčių sudaro užsakymai nestandartiniams gaminiams.
 
Bendrovės vadovo teigimu, sunkmetis privertė įmones kritiškiau peržiūrėti savo gaminamus produktus, atsisakyti neekonomiško medžiagų naudojimo, todėl ir toliau kurį laiką dominuos taupūs sprendimai. „Dar ne visos galimybės išsemtos ieškant pakuotės, kuri būtų ir ekonomiška, ir aplinkai draugiška, ir pabrėžtų gerąsias produkto savybes“, – įsitikinęs V. Gumbaragis. Pasak jo, pagyvėjimas rinkoje jau pastebimas: palyginti su pernai ir užpernai, kai įmonės beveik neskyrė lėšų gamybinei bazei atnaujinti, šiuo metu įgyvendinami, nors ir nedideli, plėtros projektai.
 
Nuo 1994 m. veikianti lipnių etikečių, pakuočių spausdinimo, pakavimo ir ženklinimo įrenginių bei jų komponentų prekybos bendrovė „PakMarkas“ veikia Lietuvoje ir Latvijoje. 2005 m. bendrovė tapo pasaulinio socialiai atsakingų įmonių tinklo „Global Compact“ (http://www.globalcompact.lt) nare, įsipareigodama vykdyti savo veiklą remdamasi žmogaus teisių, darbuotojų teisių ir aplinkos apsaugos principais bei neprisidėti prie korupcijos plitimo. 2009 m. UAB „PakMarkas“ LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kartu su JT Vystymo programa Lietuvoje bei Ūkio ir Aplinkos ministerijomis buvo pripažinta „Metų darboviete“ smulkių ir vidutinių verslo įmonių kategorijoje.

ParMarkas