Paieška

2010-11-16

„PakMarkas“ šiais metais augo ir Latvijos rinkoje

Lietuviško kapitalo pakavimo ir ženklinimo sprendimus siūlančios bendrovės SIA „PakMarkas“ pozicijos kaimyninėje Latvijoje šiais metais sutvirtėjo – 2010 m. dešimties mėnesių apyvarta, palyginti su 2009 m. tuo pačiu laikotarpiu, išaugo. Parduota produkcijos ir įrengimų už daugiau kaip 7 mln. 166 tūkst litų, t. y. 9 proc. daugiau nei pernai per dešimt mėnesių (6 mln. 595 tūkst. litų). Palyginus 2009 m. ir 2010 m. dešimties mėnesių laikotarpį, visos „PakMarkas“ grupės pardavimai į Latviją išaugo 18 proc.
 
„Skaičiai džiuginantys, nes prognozavome 4-5 proc. apyvartos augimą, – sako UAB „PakMarkas“ generalinis direktorius Virginijus Gumbaragis. – Latvijoje ypač pasijautė sunkmetis – klientai ėmė taupyti, tad mes prisitaikėme prie jų poreikių ir pasiūlėme taip pat taupesnius sprendimus, tačiau išlaikydami tą pačią kokybę. Lankstumas ir padėjo mums išgyventi sunkiausią laikotarpį“. V. Gumbaragio teigimu, įmonei pavyko išlaikyti ir savo užimamą apie 15 proc. rinkos dalį spalvotųjų etikečių bei ruošinių segmente.
 
„Šiuo metu ypač jaučiama didelė konkurencija kaimynų pakuotės rinkoje, tačiau, vis atnaujindami asortimentą, išlaikėme kokybiškų medžiagų rinkos dalį, – sako „PakMarkas“ vadovas, pridurdamas, kad dabartinė pakuotės rinka Latvijoje smarkiai skiriasi nuo tos, kurią rado prieš 15 metų, atėję su paprasta lipnia plėvele duonai bei konditerijos gaminiams pakuoti, ir buvę viena iš pirmųjų pakavimo sprendimus siūlančių kompanijų. „Dabar Latvijos rinka yra dinamiškesnė nei Lietuvos, dalis naujovių ten prigyja tikrai greičiau nei mūsų šalyje: pavyzdžiui, greito maisto pakuotė pas kaimynus atsirado anksčiau net keleriais metais, – pastebi V. Gumbaragis. – Mūsų klientų veikla pagrįsta šiuolaikinėmis technologijomis ir tai mus skatina taip pat ieškoti inovatyvių sprendimų“.
 
Lipnių etikečių, pakuočių spausdinimo, pakavimo ir ženklinimo įrenginių bei jų komponentų prekybos bendrovė „PakMarkas“ įkurta 1994 m. Dukterinė įmonė Latvijoje SIA „PakMarkas“ veikia nuo 1995 m. Iš viso „PakMarkas“ Lietuvoje ir Latvijoje dirba 178 darbuotojai.
 
„PakMarko” paslaugomis Latvijoje naudojasi tokios įmonės kaip „RIMI Latvia”, „Rīgas miesnieks”, „Laima“, „NP Food” ir kt. SIA „PakMarkas“ yra Latvijos pakuotojų asociacijos, Latvijos pramonės ir prekybos rūmų asociacijos narė. 2005 m. buvo išrinkta viena iš sėkmingiausiai Latvijoje dirbančių Lietuvos įmonių ir apdovanota Latvijoje veikiančių Lietuvos prekybos rūmų premija „Merkurijus“.

ParMarkas