2010 m.

2010-03-10

BOPP plėvelė su lazerine perforacija

Prekybininkai puikiai žino, koks išrankus, akylas ir atsargus yra šiuolaikinis pirkėjas. Jis iš karto pastebi lentynoje esančias prastos prekinės išvaizdos daržoves bei vaisius. Nusivylusiomis pirkėjo akimis palydėti suglebę ar pajuodę produktai taip ir lieka toliau vysti lentynose. Išvengti panašaus prekių likimo yra didžiausias iššūkis kiekvienam prekybininkui ar ūkininkui.
 
Pirmiausia vertėtų prisiminti, jog net nuskintos daržovės yra „gyvos“ daržovės — jos kvėpuoja ir garina drėgmę. Panašiai yra ir su vaisiais: jie noksta dėl biocheminių reakcijų. Nuolat siekiama sukurti naują gaminį — plėvelę, kuri sulėtintų chemines bei biologines daržovių, vaisių reakcijas ir išsaugotų produkto kokybę per ilgesnį laiko tarpą. Tuo tikslu ir buvo pasiūlyta BOPP plėvelė su lazerine perforacija. 

 

„PakMarko“ pasiūlytą BOPP plėvelę su lazerine perforacija pirmoji išbandė įmonė UAB „Vilniaus Augma“. Įmonės direktorius Vygandas Panumis neskuba girti naujovės, tačiau pabrėžia akivaizdų teigiamą rezultatą.

„Nusprendėme išbandyti šią plėvelę todėl, kad reikėjo spręsti įsisenėjusią problemą, — sako V. Panumis. — Tarp plėvelės be perforacijos ir maisto produkto susidarydavo nemažas kiekis kondensato, kuris turėjo įtakos produkto kokybei ir, aišku, lemdavo prastą prekės išvaizdą. Esame patenkinti naujosios plėvelės kokybe ir džiaugiamės išsprendę problemą“.

Šviežių vaisių ir daržovių eksportu ir importu užsiimanti įmonė „Vilniaus Augma“ šiandien BOPP plėvelę naudoja prieskoninėms žolelėms, aštriems pipirams ir kitai produkcijai pakuoti.

BOPP plėvelės su lazerine perforacija privalumai:

  • Galimybė kontroliuoti oro pralaidumą — lazerinė perforacija nepastebima plika akimi. Tai lyg plona adata susmaigstytos skylutės. Jų kiekis ir dydis efektyviai kontroliuoja oro pralaidumą į pakuotę. 
  • Sulėtina produkto senėjimą — tvarkingai ir tolygiai ant plėvelės paskirstytos skylutės užtikrina, kad vaisiai ir daržovės gautų būtiną deguonies kiekį. Tai sulėtina senėjimo procesą ir pailgina galiojimo laiką.
  • Apsaugo nuo nemalonaus skonio ir kvapo — pakuotėje palaikomas natūralus drėgmės lygis – vaisiai ir daržovės išsaugo gerą skonį ir kvapą.
  • Natūrali oro kaita pakuotės viduje — padeda apsaugoti maisto produktus, jie nedžiūsta.
  • Prieš rūkinė apsauga — apsauga padeda išlaikyti optimalų plėvelės skaidrumą staigiai keičiantis temperatūrai, tad ir prekės išvaizda nesikeičia.
ParMarkas