2004 m.

2004-09-21

PakMarkas siūlo mėsos eksportuotojams konkurencingumą didinančius sprendimus

Didžiausia Lietuvos pakavimo ir ženklinimo sprendimų bendrovė “PakMarkas” pasiūlė Lietuvos mėsos perdirbėjams unikalius dešrų apvalkalus, kurie ne tik prailgina maisto produktų galiojimo laiką, bet ir leidžia gamintojui naudoti mažiau konservantų. Tai ypač aktualu toms bendrovėms, kurios jau gavo Rusijos veterinarijos ir sanitarinės priežiūros tarnybos leidimus eksportuoti savo gaminius į Rusiją.

“Eksportuojamas maisto produktas turi būti ypač kruopščiai apsaugotas nuo mechaninio ir aplinkos poveikio, nes jo kelias iki vartotojo yra ilgesnis. Šiandien Lietuvos maisto pramonės atstovams galime pasiūlyti penkių sluoksnių „Case Tech“ poliamidinius bei celiuliozinius apvalkalus, pasižyminčius ypač geromis barjerinėmis savybėmis deguoniui ir vandens garams”, — sako “PakMarko” rinkodaros vadovas Ronaldas Vaitiekūnas.

Svarbiausia naujųjų apvalkalų savybė – juos naudojant galima atsisakyti kai kurių konservantų, kurie prailgina maisto produkto galiojimo laiką bei išlaiko jo maistines savybes.

“Vartotojai tiek Lietuvoje, tiek ir Rusijoje ar kitose mūsų gamintojų eksporto rinkose jau seniai produktus renkasi atsižvelgdami į tai, kiek jie natūralūs, kaip daug juose naudojama konservantų ir kitų pašalinių medžiagų. Naudojant prastas pakavimo medžiagas, maisto produktas menkiau apsaugomas nuo aplinkos poveikio, todėl jam išsaugoti reikia naudoti daugiau taip vadinamos “chemijos” arba susitaikyti su tuo, kad produkto galiojimo laikas bus trumpesnis”, — įpakavimo medžiagų skirtumus dėsto “PakMarko” atstovas.
Priklausomai nuo poreikio, gamintojams tiekiami apvalkalai su mažesniu ar didesniu barjeru. Tokiame įpakavime virta dešra gali išsilaikyti iki 90 dienų (turime tai patvirtinančius sertifikatus, kurie yra išduoti Rusijos mėsos produktų tyrimo instituto). Be to, tokie apvalkalai pasižymi labai geromis mechaninėmis savybėmis, kurios apsaugo apvalkalą nuo plyšimo pakuojant.

Kokybiškos daugiasluoksnės pakavimo medžiagos su papildomais barjeriniais sluoksniais gerai tinka ne tik mėsos, bet ir žuvies, pieno, duonos gaminiams. Produkto, supakuoto tokioje plėvelėje, realizacijos terminas gali pailgėti nuo 1-2 iki 3-7 savaičių. Produkto galiojimo laikas padidėja dėl to, kad papildomi barjeriniai plėvelės sluoksniai neleidžia į vidų patekti deguoniui bei vandens garams ir taip stabdo bakterijų dauginimąsi pakuotės viduje.

„PakMarkas“ pirmą šių metų pusmetį pasiekė 23,6 mln. litų apyvartą. Šiemet ji buvo 25% didesnė nei pernai tuo pačiu metu, kai apyvarta siekė 18,8 mln. litų. Šiais metais “PakMarkas” numato apyvartą padidinti apie 17% — nuo 41,9 mln. litų pernai iki 49 mln. litų.

Apie UAB “Pakmarkas”:

1994 metais įkurta UAB “PakMarkas” Lietuvos ir užsienio rinkoms teikia pažangius pakavimo ir prekių ženklinimo sprendimus. Nuo 1995 m. veikia “PakMarko” dukterinė įmonė Rygoje. 2002 m. rugsėjį “PakMarkas” įdiegė pagal ISO 9001 standartus sertifikuotą kokybės valdymo sistemą, o 2003 m. spalį — aplinkos apsaugos vadybos sistemą ISO 14001.

ParMarkas