Paieška

2003-11-17

Rūpindamasis aplinkosauga PakMarkas sutaupys ir bus patrauklesnis Europai

Lietuvos ženklinimo ir pakavimo sprendimų bendrovė “PakMarkas” spalį baigė diegti aplinkos apsaugos vadybos sistemą ISO 14001, kurią įsisavinti užtruko lygiai metus ir įmonei kainavo virš 10.000 litų. Investavęs laiką ir pinigus “PakMarkas” sutaupys lėšų sumažindamas perdirbtinų atliekų kiekį ir bus patrauklesnis ES bendrovėms, kurios skelbdamos konkursus jau dažniausiai reikalauja turėti ISO 14001.

Įdiegęs aplinkosaugos vadybos sistemą “PakMarkas” geriau kontroliuos visus su tarša susijusius gamybos ir paslaugų teikimo procesus, sumažins atliekų kiekį, už kurių perdirbimą reikia mokėti, o kai kurias atliekas galės parduoti antriniam panaudojimui ir iš to dar uždirbs. “PakMarko” specialistai apskaičiavo, kad taupant žaliavas, gamtos išteklius ir energiją, o taip pat pakartotinai juos panaudojant, galima ženkliai sumažinti produkto kaštus.

“ISO 14001 įdiegimas duos ir daugiau ekonominės naudos – ES bendrovės šiandien dažniausiai reikalauja konkurso dalyvių turėti įsidiegus šį standartą, tad neturintieji jo netenka galimybės gauti didelių užsakymų”, — sako “PakMarko” rinkodaros direktorius Ronaldas Vaitiekūnas.

Pasak specialisto, yra ir daugiau motyvatorių jau dabar griežtai rūpintis aplinkosauga. Pirmiausiai to reikalauja ES įstatymai, kurie jau greitai bus taikomi ir Lietuvoje. Taip pat netolimoje ateityje įmonės, efektyviai tvarkančios savo aplinkos apsaugos ūkį, turės geresnes pozicijas bendraudamos su valdžios institucijomis, galės tikėtis paramos bei nuolaidų. 

Svarbu ir tai, kad tiek Vakarų Europoje, tiek ir Lietuvoje pastebimai stiprėja visuomeninių organizacijų poveikis – įmonės vis dažniau turi parodyti savo „žalią“ kvalifikaciją. Tos įmonės, kurios neturės tokios kvalifikacijos, ateityje gali atsidurti konkurenciškai prastesnėse pozicijose.

“Galiausiai su efektyvia aplinkosaugos sistema tobulėjame patys”, — mano R. Vaitiekūnas. – “Ieškome ekologiškesnių technologijų, tobuliname gamybą, mažiau sunaudojame gamtinių išteklių, tai irgi labai svarbu.”

Apie UAB “Pakmarkas”:

1994 metais įkurta UAB “PakMarkas” Lietuvos ir užsienio rinkoms teikia pažangius pakavimo ir prekių ženklinimo sprendimus. Nuo 1995 m. veikia “PakMarko” dukterinė įmonė Rygoje. 2002 m. rugsėjį “PakMarkas” įdiegė pagal ISO 9001 standartus sertifikuotą kokybės valdymo sistemą. “PakMarko” interneto puslapis ir naujienų archyvas – www.pakmarkas.lt.

ParMarkas