Naujienos

2013-02-05

Gamintojų požiūris į pakuotes augino „PakMarko“ pajamas

Prekes bei produktus gaminančios įmonės vis daugiau dėmesio skiria pakuotėms ir ši nauja tendencija lemia jas gaminančių bendrovių pajamų augimą. Pakavimo ir ženklinimo sprendimus siūlančios bendrovės „PakMarkas“, valdančios įmones Lietuvoje ir Latvijoje, konsoliduota apyvarta per praėjusius metus, palyginti su 2011 m., išaugo 22 proc. ir pasiekė 67 mln. Lt.

„Pernai ypač ryškiai pajutome pasikeitusį įmonių požiūrį į pakuotes – pastaruoju metu daugiau dėmesio skiriama gaminių pakavimo procesui, gaminys vertinamas kartu su pakuote“, – įvardina tendencijas bendrovės „PakMarkas“ generalinis direktorius Virginijus Gumbaragis. Jo teigimu, pakuotės tampa vis išradingesnės, o kartais tenka atlikti ne vieną bandymą, kol pavyksta rasti tinkamą sprendimą.

Pasak V. Gumbaragio, 2012 m., kaip ir prieš tai buvusiais metais, didžiausia bendrovės pajamų dalis augo dėl išaugusio eksporto – pernai, palyginti su 2011 m., jis padidėjo net 44 proc. Per praeitus metus pardavimai į užsienio šalis viršijo 22 mln. Lt. Bendrovė daugiausia eksportuoja į kaimynines šalis.

UAB „PakMarkas“ pajamos per metus augo 22 proc., Latvijoje pajamų augimas siekė 14 proc. Kaimyninėje šalyje valdomos bendrovės „SIA Pakmarkas“ inžinerinių produktų apyvarta augo 64 proc. – tai lėmė ir pačios Latvijos ūkio augimas. Tuo metu prie bendrovės Lietuvoje apyvartos augimo prisidėjo ir klientų sėkmingai vykdomi projektai bei pačių bendrovės darbuotojų laiku atliekamas darbas.

„Pernai daug dėmesio skyrėme veiklos efektyvumui didinti: sustiprinome pakavimo inžinerijos projektų valdymą, atnaujinome dalį gamybinės įrangos, kuri ateityje leis spausdinti naujos rūšies etiketes, investavome į programas, padedančias išvengti klaidų. Taip pat pradėjome taupiau naudoti resursus – įdiegėme SA 8000 standartą, kuris padeda geriau koordinuoti socialiai atsakingą veiklą“, – sako „PakMarkas“ vadovas. – Po įvykusių atnaujinimų optimaliau naudojamos įmonės lėšos, skirtos darbo sąlygoms gerinti, sustiprėjo komunikacija tarp darbuotojų ir vadovų“.

Nuo 1994 m. veikianti lipnių etikečių, pakuočių spausdinimo, pakavimo ir ženklinimo įrenginių bei pavarų ir automatizacijos elementų prekybos bendrovė „PakMarkas“ veikia Lietuvoje ir Latvijoje. Lietuvoje bendrovė daug kartų įvertinta kaip socialiai atsakinga įmonė: 2009 m. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kartu su JT Vystymo programa Lietuvoje bei Ūkio ir Aplinkos ministerijomis buvo pripažinta „Metų darboviete“, 2011 m. bendrovei įteiktas bendruomeniškiausios metų įmonės apdovanojimas – už strateginį bendradarbiavimą su suinteresuotomis grupėmis ir pilietiškumą. 2012 m. įmonei įteikta Lietuvos pramoninkų konfederacijos nominacija „Sėkmingai dirbanti įmonė 2012“.

ParMarkas