DAŽJUOSTĖS

Dažjuostė (dar vadinamai „karbonine juostele“, „termotransferine folija“ arba „terminiu ribonu“) yra svarbus komponentas spausdinant šiluminio perkėlimo būdu. Atlieka dažų funkciją ir saugo spausdinimo galvutę nuo trinties. Jos sandara gana paprasta: pagrindas yra 4,5 – 5 µm storio poliesterio plėvelė, kurios viena pusė padengta mažiausiai 2– 4 µm storio šilumai jautriu dažų, o kita silikono sluoksniu. Dažų sluoksnį gali sudaryti vaškas, dirbtinė derva, dervos ir vaško mišiniai, dažų pigmentai ir priedai.

Dažjuostės pasižymi tokiomis savybėmis:

  • Nebrangios;
  • Spausdina tik ant lygaus paviršiaus;
  • Dažai gerai sukimba su įvairiais paviršiais (popieriumi, plastikais, tekstile ir pan.);
  • Dažjuosčių atspaudas – ryškus, pakankamai atsparus mechaniniam ir cheminiam poveikiui, karščiui ir ultravioletiniams spinduliams.

Šiluminio pernešimo spausdintuvai pagal galvučių konstrukciją būna dviejų tipų: „Flat Head“ ir „Near Edge“. Šie tipai naudoja skirtingas dažjuostes (yra išimčių: pvz. kai kurios dervos dažjuostės tinka naudoti abiejų tipų spausdintuvuose). „Flat Head“ tipo spausdintuvų yra daugiau, dėl to ir dažjuosčių skirtų šio tipo spausdintuvams yra daugiau rūšių ir spalvų.

„Near edge“ tipo galvutėse kaitinimo elementai išdėstyti prie pat galvutės krašto. Ataušimo kelias, kurį dažų juostelė ir etiketė nueina susiglaudusios, yra labai trumpas, po to dažjuostė per galvutės briauną stačiu kampu traukiama aukštyn. Dėl to šioms dažjuostėms reikalingas greitas dažų atsiskyrimas, kurį užtikrina papildomas „release“ sluoksnis.

Klauskite mūsų

Užpildykite užklausos formą ir mes atsakysime į ją artimiausiu metu.